Milovníci super těl pozor! Tým kulturistů z Havířova slaví evropský úspěch

HAVÍŘOV – Na úspěch svého kolegy hasiče Honzy Garaye jsou moravskoslezští hasiči velmi hrdí. Tým kulturistů pod jeho vedením totiž zabodoval na mistrovství Evropy.

Na počátku července 2022 se ve francouzském Chasseneuil-du-Poitou konalo mistrovství Evropy v kulturistice, mezi účastníky patřil i tým Garay Gym z Havířova. Jeho členem a trenérem je Jan Garay, velitel čety ze stanice Hasičského záchranného sboru v Havířově.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Tým je tříčlenný, patří do něj kromě mě Lukáš Rosypka a Adam Míček, kterým se intenzivně věnuji už několik let,“ popisuje Jan Garay, který se kulturistice a posilování věnuje již čtvrt století.

Z červencového francouzského mistrovství kulturisté přivezl tři tituly vicemistra Evropy a dvě třetí místa. Lukáš Rosypka získal jeden titul vicemistra a bronzovou medaili, Jan si odvezl dva tituly vicemistra Evropy.

“Na soutěže se připravuji s abnormální disciplínou a neslevuji z vlastních zadaných cílů. Jakmile trochu polevíte, vždycky se vám to vrátí a ukáže se to na výsledku. Stejné návyky se snažím vštípit i svým svěřencům, “ říká dále Garay.

Jan Garay je vicemistrem České republiky v kategorii Open, stříbro získal i v kategorii 40 plus. Na světovém poháru v italském Rimini vybojoval dvě bronzové medaile v kategorii Open a v kategorii do 80 kg. Z mezinárodního mistrovství Slovenska si odvezl zlatou medaili a titul mistra Slovenska.