Karvinské moře je letos plné zlepšováků, dá se teď u něj třeba i bruslit

KARVINÁ – Rekreační lokalita Karvinské moře zahájila letošní letní sezonu s řadou novinek pro návštěvníky. Využít mohou třeba nový tříkilometrový jízdní okruh kolem vody a další inovace.

Kromě bruslařského a cyklistického okruhu kolem vodní plochy uvítají zájemci o koupání jistě i chybějící travnatou pláž, nová mola a mobiliář.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Jedná se o druhou fázi vylepšování Karvinského moře. V letošním roce jsme měli ambici udělat tříkilometrovou in line a cyklodráhu s přemostěním, a to se nám podařilo před začátkem prázdnin,“ říká primátor Karviné Jan Wolf.

K již dříve vybudované písečné části přibyla letos část travnatá. Na pláži se objevil také další mobiliář – třeba nové lavičky, slunečníky, mola a převlékárny. „Myslím si, že tím ale úpravy na Karvinském moři nekončí a v budoucnu se mohou jeho návštěvníci těšit na další novinky a vylepšení,“ dodal ještě primátor.

Součástí nově vybudovaného okruhu kolem Karvinského moře je i lávka přes potok Mlýnka, jejíž výstavbu podpořil částkou 5 milionů korun ze svého rozpočtu Moravskoslezský kraj.