Udělal chybu a mohl uhořet. Ohřev jídla málem skončil smrtí mladíka v Ostravě

OSTRAVA – Jen o vlásek utekl tragické smrti 20letý muž na Zelené ulici v Ostravě poté, co udělal strategickou chybu při ohřívání večeře. Přežil jen díky pohotové reakci souseda a požárnímu hlásiči.

První srpnový den dostali krátce po 22,00 hodině na operačním středisku v Ostravě oznámení od muže, který uvedl, že na chodbě domu na ulici Zelená v Ostravě-Mariánských Horách cítí silný zápach kouře. Dále doplnil, že z jednoho bytu se ozývá požární hlásič a na klepání či zvonění zvonku nikdo nereaguje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté okamžitě vyjeli na místo. „Při vstupu do domu kolegové ucítili zápach kouře. Po opakovaných výzvách k otevření bytu nikdo nereagoval, proto z důvodu možného nebezpečí museli zvolit násilný vstup do obydlí,“ popsala situaci policejní mluvčí Eva Michalíková.

Byt byl už silně zakouřený černým dusivým dýmem. Policisté v něm hned začali hledat možné nájemníky. V obývacím pokoji nalezli ležet na pohovce mladého muže. Ten na vyzvání vůbec nereagoval a s policisty nekomunikoval.

„Muž se probral, až když ho policisté uchopili za ruku. Byl však dezorientovaný a zmatený. Policisté ho vyvedli na chodbu k oknu, aby se nadýchal čerstvého vzduchu,“ pokračuje Michalíková.

Jak se nakonec ukázalo, mladík byl v bytě sám. Předtím, než usnul si ohříval večeři a pak si vzal prášky na spaní. V kuchyni, ze které hustý kouř vycházel, ale zapomněl vypnout sporák, na kterém stál hrnec se zbytky jídla. To se spálilo a začalo se vzněcovat.

Následovalo otevření oken a větrání, příjezd sanitky i hasičů. Mladík byl na místě ošetřen zdravotníky. Evakuace osob z domu nebyla nutná. Událost má dle sdělení policie šťastný konec jen díky pohotové reakci souseda a rychlému zákroku složek IZS.