Muž vypil v ostravském obchodě na ex láhev rumu a zkolaboval policii v náručí

OSTRAVA – Kuriózní případ krádeže řešili uprostřed září strážníci městské policie v Ostravě-Zábřehu. V místní prodejně potravin si totiž jeden ze zákazníků ještě před zaplacením otevřel láhev rumu, kterou zkonzumoval na ex.

Do obchodního řetězce vyjeli policisté po oznámení jednoho z pracovníků bezpečnostní agentury. Ten spatřil prostřednictvím kamerového systému muže, který si u regálů s alkoholem otevřel láhev rumu Tuzemák v hodnotě 130-, Kč. Láhev 29letý muž vypil téměř celou a pak ji odložil mezi bedny s pivem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Následně odcházel z prodejny bez zaplacení, tomu ale zabránil pracovník bezpečnostní agentury a zavolal policii. Při zadržení muž nebyl schopen řádně komunikovat. Strážníci pojali podezření, že u muže došlo k intoxikaci alkoholem.

„Muž se vypitím alkoholu uvedl do stavu, kdy bylo nutné přivolat zdravotníky,“ popsala případ mluvčí Valerie Melková s tím že záchranka muže převezla do nemocnice.

Vzhledem k tomu, že muž nebyl v minulosti trestán za majetkovou trestnou činnost, bude přestupek oznámen příslušnému správnímu orgánu.

Podobné případy konzumace odcizeného alkoholu na prodejně zaznamenali strážníci již v minulosti. V červnu tohoto roku 44letá žena zkonzumovala přímo na prodejně dvě láhve vodky. Strážníci ženě naměřili 4,5 promile alkoholu a přivolali na místo zdravotníky.

Snad nejznámější je případ z května loňského roku, kdy na jedné z ostravských prodejen zkonzumoval téměř „na ex“ láhev ostružinové vodky 46letý muž a poté na prodejně usnul.