Pokuta až 50 tisíc! Kontroly hranic se Slovenskem omezí pohyb českých občanů

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Kvůli přílivu velkého množství nelegálních migrantů došla vláda k rozhodnutí o dočasném obnovení kontrol na hranici se Slovenskem.

Policejní kontroly na hranici se Slovenskem začnou fungovat ve čtvrtek 29. září a to na sedmadvaceti hraničních přechodech. Patří mezi ně 17 přechodů na silnicích, 7 na železničních tratích a dokonce tři vodní.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hranice nebude možné překročit jinde, než na střežených přechodech. Opatření má trvat minimálně 10 dní a na jeho dodržování bude dohlížet policie. Zelenou hranici, na které se pohybují turisté, budou přísně hlídat policisté, a to včetně turistických stezek.

Překročení státní mimo přechody se stane od čtvrtka přestupkem, za který mohou lidé dostat ve správním řízení pokutu až do výše 50.000 korun. Výjimku z opatření budou mít zemědělci, lesníci, myslivci a rybáři, kteří v bezprostředním příhraničí pracují.