Druhá vážná nehoda na paraglidu během jediného týdne v Beskydech

BESKYDY – Letečtí záchranáři zasahovali u dalšího úrazu paraglidisty v Beskydech. Tentokrát se na Javorovém nezdařil start 49letému muži cizí státní příslušnosti.

Po čtvrtečním zásahu u zraněného paraglidisty byli ostravští letečtí záchranáři voláni k dalšímu podobnému zásahu v Beskydech. Stalo se tak v neděli 9. října.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Před patnáctou hodinou převzali operátoři tísňové volání o nehodě z lokality Javorového. Devětačtyřicetiletý muž cizí státní příslušnosti spadl při startu paraglidu z vrcholu kopce a skutálel se dolů po svahu,“ potvrdil mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Prvotně byl ošetřen členy Horské služby Beskydy, jejíž členové na místo nehody dorazili první. Z prudké sjezdovky jej však nebylo možno dopravit dolů ze svahu pozemní cestou a k zásahu proto odstartovali letečtí záchranáři.

Ke zraněnému byl za pomoci palubního jeřábu spuštěn lékař, který zjistil poranění hlavy a klíční kosti. V podvěsu byl muž vrtulníkem přepraven nejprve na vrchol Javorového a odtud po dalším zajištění transportován do nemocnice Třinec – Sosna.