Přes blikající červená světla vjela mladá řidička v Opavě rovnou pod vlak

OPAVA – Tragický střet osobního auta s vlakem v Komárově vyšetřují opavští policisté. Žena původem z okresu Vsetín musela přehlédnout blikající červenou signalizaci na vlakovém přejezdu. Poté, co vjela na koleje, její osud byl zpečetěn.

Nehoda se stala 7. října patnáct minut po poledni. Řidička ve věku 27 let jela osobním autem značky Subaru v Opavě Komárově po silnici Ostravské k zadnímu vjezdu do areálu společnosti Teva Czech Industries.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Z doposud přesně nezjištěných příčin nerespektovala v té chvíli střídavě blikající dvě červená světla světelného a zvukového výstražného zařízení a vjela na zabezpečený železniční přejezd bez závor v době, kdy se od Ostravy ve směru na Opavu blížila osobní vlaková souprava,“ popsal událost mluvčí policie René Černohorský.

V prostoru křížení železnice s pozemní komunikací tak došlo ke střetu pravého boku osobního automobilu s přední části vlaku, který řídil 26letý strojvedoucí z Ostravy. Po nárazu byl osobní vůz tlačen několik metrů před vlakem a následně byl odmrštěn ze svažitého terénu železničního náspu.

Při této dopravní nehodě utrpěla řidička těžká zranění, se kterými byla letecky transportována helikoptérou na urgentní příjem do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. I přes snahu záchranářů o její život a zdraví mladá žena svým zraněním v nemocnici následně podlehla.

V době střetu cestovalo ve vlaku přibližně třicet pasažérů. Žádná osoba však neutrpěla zranění. Tragická událost je nyní nadále v intenzivním prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.