Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentovali na Expu Real v Mnichově

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Veletrh Expo Real se letos v Mnichově  konal na začátku října. Událost je nejvýznamnějším evropským místem setkání v oblasti nemovitostí. Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj se v Mnichově představili ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions.

Společnou expozici organizačně připravovala Ostrava. „Jsem si jist, že i tentokrát přinese stánek užitek a potenciální obchodní partneři ze zahraničí a zájemci o investování v České republice budou mít možnost získat komplexní informace nejen o našem regionu,“ nechal se slyšet na začátku veletrhu primátor Ostravy Tomáš Macura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ostrava v posledních letech prochází zásadními změnami v přístupu myšlení o svém rozvoji. Její území je z urbanistického hlediska velmi rozlehlé, proto je hlavní prioritou města zastavování brownfieldů a proluk, a to zejména v centru města.

Příkladem toho, že se to daří, je nově vznikající čtvrť v okolí rekonstruované budovy historických městských jatek na galerii současného umění, dostavba bytového komplexu Nové Lauby či nový univerzitní kampus u řeky Ostravice v centru města.

Ostrava je na příchod investorů připravena nejen z pohledu nabízených ploch, vstřícnosti prostředí a maximální ochoty spolupracovat, ale i z pohledu funkčnosti územního plánu, který je v porovnání s ostatními českými městy ve velmi dobré kondici.

Na letošním veletrhu Expo Real Ostrava nabídla plochy pro bydlení, administrativu a služby na ulicích Českobratrská, Masná, Polská, Opavská a Plzeňská. Pro zájemce o průmyslové nemovitosti pak má připraveny pozemky ve Strategické průmyslové zóně Mošnov.

„Dříve byl Moravskoslezský kraj vnímán jako ryze průmyslový region. To se díky ukončování těžby uhlí mění a kraj nyní prochází zásadní proměnou. Díky podpoře inovací, nejmodernějším technologiím a odvážným vizím se stáváme důležitým technologickým hráčem,“ řekl k tématu také hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Program veletrhu zahrnoval víc než 140 konferencí a panelových diskusí, kde vystoupilo přes 300 odborníků z oboru. Jedním z hlavních zájmů veletrhu bylo představit realitnímu průmyslu inovativní řešení a příležitosti, které mohou pomoci řešit rostoucí nároky na toto odvětví.