Autobus plný dětí sjel z namrzlé cesty do příkopy!

Autobus s dětmi sjel do příkopy. Foto: Policie ČR

HLUBOČEC – Radost z výletu se rázem proměnila ve strach, když autobus plný dětí a několika učitelů sjel z namrzlé silnice do příkopy. Na místě pomáhali hasiči a policisté. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Řidič autobusu si při jízdě k Hlubočci na Opavsku zřejmě neuvědomil stav silnice, ta totiž není v zimě udržovaná. Šofér na zasněžené a zledovatělé vozovce nezvládl jízdu a s autobusem plným dětí skončil v příkopě. Děti prvního stupně byly se svými učiteli na výletě.

Na pomoc nebohým, promrzlým a jistě i vystrašeným dětem vyjeli ve čtvrtek 15. prosince v šestnáct hodin odpoledne policisté a hasiči. Na místě byli také zástupci města Hlubočec. „Všichni se ruku v ruce snažili v co nejkratším čase zajistit přemístění dětí i dospělých, kteří naštěstí nebyli zraněni, ze silnice do bezpečí a tepla. Realizovaly se tak primárně převozy, současně probíhala komunikace s rodiči,“ sdělila mluvčí policie Eva Michalíková.

Hasiči havarovaný autobus vytáhli zpět na silnici, která byla uzavřená do chvíle, než na místě skončily všechny záchranné práce.