Bez nich by nebyl mezi živými. Vděčný muž poděkoval zdravotníkům za záchranu života

Šťastné setkání. Foto: Zdravotnická záchranná služba MSK

OSTRAVA – Nebýt jejich rychlé pomoci, zřejmě by pan Petr nezůstal na živu. V sanitce se mu náhle zastavilo srdce, zdravotníci mu jej naštěstí nahodili. Vděčný muž se rozhodl, že týmu zdravotnické záchranné služby poděkuje osobně za záchranu života.

Jeho život visel doslova na vlásku

Na měsíc listopad pan Petr zřejmě jen tak nezapomene. Jednoho dne se mu udělalo zle a musel si zavolat sanitku. Podle zdravotnické záchranné služby muž pociťoval bolesti na hrudi. Záchranáři se okamžitě vydali pacientovi na pomoc. Krátce po příjezdu pan Petr se zdravotníky hovořil, při převozu do nemocnice však v sanitce náhle upadl do bezvědomí.

Času nebylo nazbyt. „Došlo u něj k selhání srdeční činnosti a záchranáři museli zahájit resuscitační péči, včetně opakovaných defibrilačních výbojů,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Zdravotníci byli ve svém počínání naštěstí úspěšní a podařilo se jim krevní oběh obnovit.  Nemocný zdárně a živý doputoval do ostravské Fakultní nemocnice.

Rozhodl se jim osobně poděkovat

Nejspíš již zdravý a šťastný muž se rozhodl, že musí svým zachráncům poděkovat, a tak týmům zdravotnické záchranné služby napsal email, kde uvedl, že by se s nimi rád setkal osobně. „Při setkání předal svým zachráncům dárky a společně si vzájemně sdělovali vzpomínky na samotný zásah,“ doplnil Humpl.

Všichni se společně vyfotili u vozidla, kde se dramatická záchrana odehrála. „Pro záchranáře bylo milé setkání důležitou zpětnou vazbou na jejich práci a velkou motivací do dalších zásahů,“ doplnil na závěr Humpl.