Drama v Nýdku. Hořela garáž s auty, majitel se zranil

Vraky ohořelých aut. Foto: Hasiči MSK

NÝDEK – K poměrně rozsáhlému a dramatickému požáru muselo vyjet hned šest jednotek hasičů. Na Frýdeckomístecku v obci Nýdek, hořela garáž se třemi automobily uvnitř. Majitel, který se garáž snažil před příjezdem jednotek uhasit, se zranil, museli ho ošetřit zdravotníci.

Jednotky vyrazily hasit požár před třičtvrtě na jednu odpoledne v pondělí 19. prosince.  Dostat se k požáru včas, však nebylo vůbec jednoduché, cestu jim komplikoval sníh, a tak hasiči museli na kola aut upevnit sněžné řetězy. Jako první dorazili na místo události dobrovolní hasiči z Nýdku, kteří tou dobou zasahovali u jiné události. Hasičům z Třince a dobrovolným jednotkám z Jablunkova, Bystřice, Mostů u Jablunkova a Třince Gut se podařilo zdolat sníh a zdárně svým kolegům dojeli na pomoc.

Při příjezdu zjistili, že majitel garáže se před jejich příjezdem snažil garáž uhasit a zranil se. Na místo přijeli zdravotníci. „Muž ve věku čtyřicet let se nadýchal kouře. Neutrpěl žádné popáleniny,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl. Muže převezli na urgentní příjem třinecké nemocnice. Nikdo další se nezranil.

Hasiči se mezitím snažili uhasit garáž za pomocí tří vodovodních proudů. Během hašení však došlo k propadu střechy garáže, a tak boj s plameny sváděli pouze venku. Drama však pokračovalo. Během hašení došlo k úniku benzínu z jednoho auta, a tak požár začal znova sálat, i když jen na malé ploše. „K vozidlu se nešlo dostat, a tak velitel zásahu rozhodl, že benzín hasiči budou kontrolovat a nechá se postupně vyhořet,“ sdělil mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Požár se nakonec podařilo zdárně uhasit, dohořívání místa hlídala dobrovolná jednotka z Nýdku až do druhého dne.  Z aut zůstaly jen ohořelé vraky.  Škodu zatím nelze určit, příčinou požáru se zabývají hasiči a policisté.

Zásah v Nýdku. Foto: Hasiči MSK