Ve Vřesině na Ostravsku hořel dům. Policisté a hasiči zachránili dva seniory

Požár ve Vřesině. Foto: Hasiči MSK

VŘESINA – Na konec roku budou se slzami v očích vzpomínat zřejmě tři lidé z Ostravska, kterým v odpoledních hodinách hořel dům. Policisté a hasiči jsou hrdinové celé nešťastné události. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

Mezi prvními byli na ulici Mešnické ve Vřesině policisté, kteří už při příjezdu viděli, že z vícepatrového rodinného domu stoupá kouř. Z budovy se jim povedlo vyvést muže a ženu ve věku osmdesát sedm a sedmdesát tři let. Do hořícího domu nebylo vůbec snadné se dostat, uniformovaní ale projevili notnou dávku odvahy. K úniku bylo zapotřebí využít dveře i okno. „Policisté jednali naprosto profesionálně s jasnou vizí všechny nájemníky zachránit,“ oceňuje zásah mluvčí policie Soňa Štětínská.

Jedné osobě se podařilo vyběhnout ještě před příjezdem záchranných složek. Hasiči a policisté poskytli lidem první pomoc, poté už si je k dalšímu ošetření převzali přivolaní záchranáři.

Na místě zasahovaly hasičské jednotky dobrovolných hasičů z Vřesiny, Krásného Pole a hasiči z Ostravy – Zábřehu. Oheň se podařilo zdolat po dvaceti minutách. „Požár poničil plynový kotel a kuchyň,“ sdělil mluvčí hasičů Jakub Kozák. Hasiči po uhašení zkontrolovali termokamerou i zbývající prostory domu včetně střechy a půdy, aby vyloučili riziko skrytého šíření požáru. Výše škody byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun, příčina vzniku je v šetření. Dům hořel v sobotu 31. prosince 2022.

Požár Vřesina. Foto: Hasiči MSK