Ohyzdná lávka je z parku Jižní svahy pryč. Co plánuje město s místem dál?

park Jižní svahy. Foto: Město FM

FRÝDEK – MÍSTEK – Poničená lávka už konečně nehyzdí frýdeckomístecký park Jižní svahy. Mostek, který spojoval dva kopce, lidé dlouhodobě ničili. Radnice ho proto z bezpečnostních důvodů v roce 2019 uzavřela, od té doby se bohužel stal vyhledávaným místem narkomanů. Stížnosti obyvatel se postupně začaly kupit, a tak radnice musela na vzniklou situaci reagovat.

Vedení města momentálně zvažuje, jak místo zvelebit a popsalo, jak odstranění lávky probíhalo. „Demolici doplnily také drobné stavební práce a terénní úpravy, včetně vystavění zábran proti pádu do terénní prohlubně. V tuto chvíli se otevírá cesta pro další úpravy a zvelebení parku, které plánujeme s hlavní architektkou města,“ uvedl náměstek pro investice, finance a rozpočet Jiří Kajzar.

V rámci dalších úprav mají vzniknout nové chodníky, které budou navazovat na stávající stezky parku a dovedou chodce až ke skateparku pod svahem, a také k budoucímu podchodu pod tratí s východem u Faunaparku. Součástí trasy mají být i znovuobjevené kamenné schody nad slezanským stadionem. „Těsně pod magistrátem u Těšínské ulice jsme objevili mezi domy staré schody, kterými lidé v minulosti procházeli Jižními svahy,“ řekl ke staronovému objevu náměstek Kajzar. Přístup k nim však bohužel blokuje garáž, kterou si občan neoprávněně postavil na městském pozemku.

Ve chvíli, kdy se městu podaří vyřešit problém s černou stavbou garáže nad schody, dojde k zařazení schodiště do soustavy chodníků a stezek v parku Jižní svahy. Pěší trasa mezi Frýdkem a Místkem se tak výrazně zkrátí. Stavební a demoliční práce vyšly město na 63 tisíc korun.