Lidé žijící v krnovských městských bytech, by si měli zvýšit zálohy za teplo

Foto ilustrační: Pixabay

KRNOV – Energetická krize je na samém vrcholu, a zřejmě jen tak nepoleví. Na nastalé změny musí reagovat také teplárenská společnost Veolia Energie, která dodává do většiny krnovských městských bytů teplou vodu a zajišťuje topení. Od 1. ledna 2023 došlo ke zvýšení jejich ceny. Několik málo domů společnost vytápí také plynem, jehož cena taktéž vzrostla.

Cena tepla stoupla o 38 procent, teplá voda je pak dražší až o 86 procent. „Kromě dálkových dodávek tepla a teplé užitkové vody máme v několika málo domech plynové kotelny, do nichž plyn dodává rovněž Veolia. Plyn taktéž zdražil, cena tepla a teplé vody v těchto domech vzrostla o sedmdesát šest procent,“ uvedl městský energetik Pavel Kotásek z odboru investic a správy majetku.

V souvislosti s růstem cen by měli nájemci městských bytů zvážit navýšení záloh na energie, aby po vyúčtování letošního roku neměli velké nedoplatky. „V případě, že občané budou chtít zálohy zvýšit, měli by se dostavit k nám na úřad, kde jim bude vystaven nový evidenční list pro výpočet nájemného a záloh na služby,“ uvedla vedoucí oddělení pronájmů a prodejů Blanka Krištofíková. Navýšení záloh a nový evidenční list vyřizuje v úřední hodiny referentka oddělení pronájmů a prodejů Pavla Dřímalová, kterou nájemníci najdou v kanceláři číslo 421 v přízemí budovy městského úřadu na adrese Hlavní náměstí 34 (naproti radnice). Úřední hodiny jsou v pondělí a ve středu od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin, ve čtvrtek pak od 13.00 do 15.00 hodin.