Oddělení chirurgie Fakultní nemocnice rozveselily snímky fotografky Kateřiny Skalíkové

Autorka fotografií Kateřina Skálíková. Foto: FNO

OSTRAVA –  Hospitalizace v nemocnici pro většinu lidí není zrovna příjemným obdobím. Pobyt pacientům na lůžkovém oddělení chirurgické kliniky zpříjemní fotografie krajiny okolo Opavska, které nafotila fotografka Kateřina Skalíková a oddělení je od ní dostalo darem, jako poděkování za péči o vážně zraněného syna.

Soubor fotografií o rozměrech 70×50 centimetrů tvořila tři roky. K vidění jsou na chodbě chirurgického oddělení. „Myslím si, že nemocniční prostředí by se mělo kultivovat. A pokud obraz pomůže k úspěšnému průběhu léčení, jsem jenom ráda,“ uvedla v průběhu instalace svých snímků opavská fotografka. Syn fotografky se před nedávnem na oddělení nemocnice léčil po vážném úrazu. Při instalaci snímků uvedla, že právě díky péči personálu je její syn v pořádku.

Fotografie na chodbě oddělení. Foto: FNO

Kateřina Skalíková nechala své pohledy do krajiny vytisknout na Kapa desky (Jedná se o sendvičové desky s polyuretanovým jádrem, určené pro nejrůznější interiérové aplikace). Novou galerii na chodbě přivítala také vrchní sestra Chirurgické kliniky Hana Horelová. „Ukazuje se, že příjemné prostředí vnímají pacienti velmi citlivě a pozitivně,“ uvedla.

Instalace navazuje na na lůžkové oddělení A, kde už více než rok dělají pacientům radost fotografie oceňovaného Tomáše Neuwirtha. V galerii se snad brzy podaří proměnit také chodbu poslední ze tří lůžkových stanic kliniky, oddělení „B“, kde jsou hospitalizovaní dospělí pacienti.

Radost z fotografií měli všichni, i vrchní sestra Hana Horelová (na snímku celá v bílém).