VIDEO: Banální kontrola se proměnila v honičku jako z amerického filmu

Pronásledovaní auta. Foto: Policie ČR.

POLANKA NAD ODROU – Byl to pro ně den jako každý jiný. Policisté v ranních hodinách dohlíželi na dodržování pravidel silničního provozu, když tu si najednou všimli, že kolem nich v autě Audi projel řidič, o kterém věděli, že má zakázáno řídit. Policisté dlouho nelenili a rozhodli se neposlušného řidiče zastavit ke kontrole. V tu chvíli zřejmě ještě netušili, k jaké honičce se schyluje.

Policisté řidiče v úterý 10. ledna vyzvali, aby zastavil. Muž v autě však zareagoval zcela opačným způsobem. Šlápl na plyn a informovaným začal ujíždět! Nejdříve se snažil policejní vozidlo setřást prudkým odbočením na ulici K Polančici. Poté pokračoval v jízdě směr Ostrava-Poruba. Následně sjel na nájezd na dálnici D1 ve směru na Brno. „Po dálnici jel vysokou rychlostí, mnohdy přesahující dvě stě kilometrů za hodinu,“ informuje mluvčí policie Eva Michalíková. Nakonec sjel z Polanky sjezdem na Studénku, a po kruhovém objezdu se opět vrátil na dálnici D1, tentokrát směr Ostrava.

Na policisty si ale troufalý řidič nepřišel. Uniformovaní, kteří řidiče pronásledovali si na pomoc zavolali posily. Během okamžiku dostaly řidiče do takzvané „smyčky“. Jak se nakonec ukázalo, osmašedesátiletý řidič měl zřejmě několik důvodů, proč se před muži zákona rozhodl ujíždět. Předchozí večer ho zastavili policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava. „Měl řídit jiné osobní vozidlo a po dechové zkoušce nadýchal téměř dvě promile alkoholu v dechu. Navíc se ukázalo, že má platný zákaz řízení,“ uzavírá Michalíková. Pozitivní test na alkohol měl i v „den honičky“ 10. ledna, nadýchal půl promile.