Přecházet na červenou se nevyplácí. Muže na přechodu v Karviné srazilo auto

Foto ilustrační: Pixabay

KARVINÁ – Dopravní předpisy se nevyplácí porušovat. Přesvědčil se o tom padesátiletý muž z Karviné, který se rozhodl přejít přechod na červenou a srazilo ho projíždějící auto. Na místě zraněného ošetřili zdravotníci, poté ho převezli do nemocnice.

K nehodě došlo okolo třičtvrtě na jednu ve středu 11. ledna na karvinské křižovatce. Chodec si zřejmě příliš nelámal hlavu nad tím, že na semaforu svítí pro chodce červená a rozhodl se přejít. V momentě, kdy přechod přecházel, ho srazil řidič v automobile, který jel na zelenou. „Ze zavinění nehody je podezřelý chodec, nicméně nehodovým dějem se zabývají policisté z dopravního inspektorátu Karviná,“ sdělila mluvčí policie Soňa Štětínská.

Muž si srážkou poranil záda a pánev. „Po poskytnutí přednemocniční péče ho sanitka transportovala do karvinské nemocnice,“ dodal mluvčí záchranky Lukáš Humpl. Zkouška na alkohol potvrdila, že nikdo z účastníků nehody nevypil alkohol.

V úterý a ve středu tohoto týdne museli záchranáři ošetřit celkem sedm chodců po srážce s automobilem. Přečtěte si článek o sražení čtrnáctiletého chlapce cestou do školy.