VIDEO: V Martinově hořel dům. Neuměli najít svého syna!

Foto: Tomáš Lach

MARTINOV – Šokující noc nejspíš zažili lidé, kterým v noci začala hořet střecha rodinného domu. Muž a žena se navíc domnívali, že by se v domě mohl nacházet jejich syn. Zásah se tak značně zdramatizoval. Na místo musel přijet také psycholog. Hašení požáru trvalo několik hodin.

K požáru střechy v ostravské městské části, krátce před půlnocí vyjeli hasiči ze Zábřehu, Poruby a dobrovolná jednotka z Martinova. Už při příjezdu jasně viděli, že střecha domu je v plamenech, sálaly z ní obrovské „jazyky“. Část střechy byla již dokonce propadlá. Velitel zásahu usoudil, že bude potřebovat další posily s technikou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hasiči z domu evakuovali devětačtyřicetiletou ženu a dvaapadesátiletého muže, který jim sdělil, že v domě by měl být ještě jejich syn. „Hasiči zahájili ihned vyhledávání syna, jak vnitřkem budovy, tak i zvenčí,“ informoval mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Během hašení a hledání syna majitelů domu se ženě zřejmě vlivem prožitého stresu náhle přitížilo a hasiči museli na místo zavolat psychologa, který jí poskytl posttraumatickou péči.

Péče se jim dostalo také od zdravotníků. „Muž a žena už při našem příjezdu byli venku z domu, neměli žádné viditelné zranění, a tak převoz do nemocnice nebyl nutný,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

K likvidaci ohně využili hasiči tři vodovodní proudy, požár dostali pod kontrolu do třiceti minut. Požár bohužel poškodil dům natolik, že už v něm není možné bydlet. Likvidace požáru trvala jednotkám pět hodin. Hasiči během dohašování prohledávali trosky střechy a pokračovali v hledání syna. „Prohledali jsme trosky, přítomnost syna v domě se nepotvrdila,“ doplnil Popp. Škoda se odhaduje na milion korun, příčinu požáru z neděle 15. ledna šetří hasiči a policie.

Foto: Tomáš Lach
Foto: Tomáš Lach
Foto: Tomáš Lach