AKTUALIZOVÁNO: V Opavě začíná unikátní výstava. Seznámí, jak neplýtvat jídlem

Foto: Zachraň jídlo

OPAVA – V opavském Obecním domě, v Galerii Eisler, začíná ojedinělá výstava o jídle. Seznámí návštěvníky například s tím, jak neplýtvat jídlem a jak využít co nejlépe veškeré zbytky. V rámci akce se lidé mohou těšit na kulinářské workshopy a besedy.

Projekt startuje zítra ve středu 18. ledna. Bude interaktivní a nese název Zachraň jídlo! Jeho součástí je výstava s názvem Neplýtvej jídlem, Opavo! Originálním způsobem představuje globální i česká fakta o nakládání s potravinami. „Věříme, že výstava donutí lidi k zamyšlení. Přijďte se přesvědčit, že i tak zdánlivě bezvýznamná věc, jako je nedojedený oběd, může výrazně ovlivnit svět, ve kterém žijeme,“ zve k návštěvě Eva Týlová, ředitelka Opavské kulturní organizace, která galerii Eisler provozuje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Autory výstavy jsou Vendula Chalánková a Viliam Slamik. Plýtvání potravin je z jejich strany zpracováno velmi hravou a uměleckou formou. „Srozumitelně seznamují s danou problematikou širokou veřejnost. Výstava je určená dětem i dospělým, zkrátka všem, kteří se rádi vzdělávají zážitkovou formou,“ dodává Týlová.

Expozice je doplněná také o besedy. První z nich se uskuteční ve středu 8. 2. v 17 hodin přímo v Galerii Eisler. Diskutovat přijede David Hájek z organizace Zachraň jídlo, která od roku 2013 usiluje o zodpovědné nakládání s potravinami. O tom, jak se v České republice, ale také v Opavě plýtvá jídlem, jsme vás informovali v předchozím článku.