AKTUALIZOVÁNO: Otrava oxidem uhelnatým v Opavě. Jak pokračuje policejní vyšetřování?

Foto ilustrační: Pixabay

OPAVA – Před nedávnou chvílí jsme vás informovali o otravě rodiny oxidem uhelnatým v Opavě. Čtyři lidé skončili v péči zdravotníků, třináctiletého chlapce museli dokonce zdravotníci intubovat, byl na tom ze všech nejhůře. Všichni jsou momentálně v nemocnici, policie začala celý případ šetřit.

Podle sdělení policie došlo k úniku plynu v jednom z činžovních domů na ulici Rybářská v Opavě. Komisař z Územního odboru Policie České republiky v Opavě, zahájil trestní řízení ve věci přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, kterého se mohla dopustit neznámá osoba neodbornou instalací, nedbalou manipulací nebo zanedbáním servisního intervalu a revize kotle na zemní plyn.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dosavadní vyšetřování prokázalo, že v době mezi 16:00 a 16:45 v úterý 17. ledna došlo k nedkonalému spalování zemního plynu při procesu hoření karmy, a tak se se zvýšila koncentrace oxidu uhelnatého. „Prvotními procesními úkony jsme nezjistili cizí zavinění a celá nešťastná událost je nadále ve stádiu prověřování a vyšetřování ze strany opavských kriminalistů,“ doplnil mluvčí policie René Černohorský. Škoda na majetku je ve stovkách korun. Nezapomeňte si přečíst první článek o otravě rodiny z Opavy.