Nejdříve vyřadila z provozu troleje, pak narazila a motor začal dýmit

Foto ilustrační: Pixabay

OSTRAVA – Opravdu kuriózní podívaná se naskytla ostravským městským strážníkům. Hlídku zaujalo v ranních hodinách auto jedoucí v protisměru. Jak se za chvíli ukázalo, řidička v automobilu neměla vůz vůbec pod kontrolou, a strážníci se tak stali svědky poměrně groteskní nehody.

Strážníci o půl druhé ráno v pondělí 16. ledna spatřili na ulici 28.října v Ostravě – Hulvákách auto značky Honda, které jelo v protisměru. Než však stačili cokoliv udělat, naskytla se jim neuvěřitelná podívaná!

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vozidlo v krátkém sledu nejprve najelo ze silnice na chodník, posléze narazilo do dopravní značky a sloupu trolejového vedení. Po těchto nárazech jej odstředivá síla odmrštila zpět na silnici, kde zůstalo stát.

Hlídka musela okamžitě reagovat, protože z motoru auta začal stoupat dým! „Při obhlídce nabouraného vozu strážníci zjistili, že za volantem sedí žena, která jak se ukázalo, nebyla naštěstí zraněná,“ sdělil mluvčí strážníků Jindřich Machů.

Strážníci zjistili, že auto řídila jedenatřicetiletá řidička. Měli podezření, že žena mohla vůz řídit pod vlivem alkoholu, a proto ji podrobili dechové zkoušce. Tušení strážníků se potvrdilo. Žena nadýchala neuvěřitelných 2,78 promile. „K celé situaci řidička strážníkům uvedla, že se večer pohádala se svým přítelem, poté vozem odjela z místa bydliště,“ doplnil Machů. Škoda na majetku také nevznikla.

Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu, a tak nehodu budou nadále šetřit policisté. Strážníci na místo přivolali rovněž hasiče, kteří provedli nezbytné úkony k zabezpečení vozidla proti vznícení.