Opava: Chystá se další ročník Senior akademie. Naučí bránit se před šmejdy

Foto ilustrační: Pixabay

OPAVA – Vzdělání je celoživotní proces. Město Opava otevírá další ročník Senior akademie, kde se lidé dozví, jak se chránit před různými nástrahami dnešního světa a podvodníky. Účastníci se mohou těšit také na nejrůznější doprovodné akce. vše je zcela zdarma. Hlásit se mohou lidé od věku 55 let a výš. Cílovou skupinou jsou především opavští obyvatelé.

Senior akademie začíná 9.února, nicméně přihlášky již mohou lidé podávat, s tím, že den začátku přednášek je i posledním možným dnem přihlášení (tedy devátého ledna).

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Přednášek bude celkem třináct. První den po slavnostním zahájení se účastnici mohou těšit již na první z nich. Vzdělávací přednášky nabídnou i současná témata, jako je třídění odpadů, nebo bezpečné chování na internetu.

Akademie se bude konat každý čtvrtek od 13:30 do 15:00 v Sále purkmistrů v Obecním domě Opava. Po absolvování celého bloku přednášek dostane každý účastník osvědčení a drobný dárek. Slavnostní zakončení se uskuteční 11. května. Pro letošní rok město nestanovilo kapacitu účastníků.

Zájemci se mohou hlásit na číslech 604 229 336, 553 756 725 nebo na mailu dagmar.polaskova@opava-city.cz, kde musí zájemce napsat jméno, příjmení, rok narození, adresu, telefon a případně i mailovou adresu.

Novinkou je, že na jednotlivé přednášky budou navazovat zajímavé doprovodné programy, ty připraví Opavská kulturní organizace, která se na přípravě Senior akademie podílí. „Snažíme se seniorům nabídnout nejen odbornou část, ale také určitý kulturní rámec, který bude jistě příjemnou součástí celé akce. Těšit se mohou na přednášky a témata o prevenci a bezpečí, “popisuje manažerka prevence kriminality města Opavy Dagmar Polášková.

Senior akademii město pořádá od roku 2017, letos již po páté. Dagmar Polášková uvedla, že Akademie vznikla hlavně proto, že senioři jsou velmi ohroženou i opomíjenou skupinou, na kterou útočí různí podvodníci a šmejdi.