Skvělá práce ostravských strážníků! V jeden den zadrželi dva celostátně hledané muže

Foto ilustrační: Pixabay

OSTRAVA – Ostravským strážníkům se podařilo něco nevídaného. V jeden den se jim podařilo zadržet dva celostátně hledané muže, kteří skončili v rukou policistů.

Prvního muže strážníci polapili na ulici Peterkova v Ostravě – Svinově. Osudným se mu stal alkohol. „Žízeň se s dalšími dvěma lidmi rozhodl uhasit na místě, kde je pití alkoholu zakázané vyhláškou města,“ sdělila mluvčí ostravských strážníků Michaela Cieslarová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zřejmě nedomysleli, že je sleduje bystré oko strážníka za kamerami, který na místo v pondělí 16. ledna odpoledne vyslal hlídku. Strážníci si po příjezdu na místo vyžádali od přítomných doklady. Při kontrole na ně čekalo překvapení. Zjistili, že jeden z pijáků, devětatřicetiletý muž je celostátně hledaný! Na místo okamžitě zavolali kolegy policisty, kteří si ho převzali. Ostatní pijáci dostali od strážníků na místě pokutu.

Štěstěna zřejmě byla ten den na straně městských policistů. Ve večerních hodinách stejného dne se jim podařilo v Ostravě – Muglinově zadržet dvaatřicetiletého pachatele, po kterém policisté také pátrali. Také nad ním spadla policejní klec.