Kdepak, já tady nekradu, vymlouval se zloděj. Jakou odpověď si pro strážníky připravil?

foto ilustrační: Pixabay

OSTRAVA – Na „lišku mazanou,“ zase jednou při výkonu své služby narazili ostravští strážníci. Zloděje chytli při činu, přesto se nechtěl přiznat.

V úterý 17. ledna před třetí hodinou ranní hlídka procházela ulicí Šrobárova v Ostravě – Hrabové, když si všimla, že za vstupními dveřmi do obytného domu stojí zvláštní člověk a cosi tam dělá. Při bližším pohledu strážníci viděli, že je to muž.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V momentě, kdy muž hlídku spatřil, zmizel v domě. Strážníci se tedy vydali blíže k domu, aby podezřelého mohli zkontrolovat. Ve chvíli, kdy měli na dosah vstupní dveře, si všimli, že jsou poškozené, bylo poznat, že se je někdo snažil vypáčit. Uniformovaní vstoupili dále do domu a spatřili, že i dveře, které vedou do sklepa, někdo vypáčil.

Ze sklepa najednou zaslechli šramot a mužský hlas. „Při následné prohlídce sklepních prostor v nich strážníci objevili později zjištěného třicetiletého muže, který držel v ruce mobilní telefon. Na otázku hlídky, co ve sklepních prostorách domu dělá, odpověděl, že v domě nebydlí a do sklepa si šel pouze zatelefonovat své ženě,“ informoval mluvčí městské policie Ostrava Jindřich Machů.

Vzhledem k tomu, že muž byl podezřelý ze spáchání trestného činu, byli na místo přivoláni policisté, kteří si jej převzali k dalšímu šetření.