VIDEO: Sníh zkomplikoval dopravu. Kdo ví, jak by to bez pomoci hasičů na silnicích dopadlo!

Foto: Tomáš Lach

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Čerstvě napadnutý sníh opět zkomplikoval dopravu v celém kraji. Hasiči pomáhali uvíznutým autobusům, kamionům, ale i sypačům.

Perný pátek 20. ledna a sobotu 21. ledna mají za sebou hasiči. Od pátečního rána až do sobotního večera se nezastavili. Sníh komplikoval dopravu na silnicích a nejeden dopravní prostředek zapadl v závějích. Celkem zasahovali u 75 událostí, které se pojily s bílou nadílkou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dálnici D1 na 330 kilometru na krátkou chvíli zablokoval zapadlý kamion. Řidič vlivem počasí nezvládl řízení, dostal smyk a sjel do svodidel. Na pomoc mu vyjeli hasiči z Bílovce a Nového Jičína.

V Žimrovicích v okrese Opava zapadlý sypač zablokoval ve večerních hodinách celou komunikaci. Hasiči museli zřídit objízdnou trasu, aby mohli sypač vyprostit. Vytáhli ho za pomocí automobilového jeřábu a vyprošťovacího automobilu ze stanice Opava. Na vytažení sypače ze závěje, se podívejte na videu!

Ve Vratimově zapadl ve sněhu autobus, na kola ho vytáhli hasiči v osmikolové Tatře. Také z tohoto zásahu vám přinášíme video.

Autobus nebylo vůbec snadné vytáhnout, nejdříve musely kola autobusu podložit dřevěnými deskami, poté autobus zahákly na naviják Tatry, a teprve pak se jej jednotkám podařilo vyprostit.

Zásahy se naštěstí obešly bez zranění. „U některých nehod se jednalo pouze o zranění lehčího charakteru,“ informoval mluvčí hasičů Lukáš Popp. Celkem hasiči vytáhli 22 autobusů a 10 kamionů.

Foto: Tomáš Lach HZS MSK