Další otrava oxidem uhelnatým na Opavsku! Muž byl v ohrožení života

Foto ilustrační: ZZS MSK

SUDICE – Hasiči a zdravotníci museli vyjíždět k dalším několika otráveným lidem oxidem uhelnatým. Nedávno uháněli k přiotrávené rodině do Opavy, tentokrát spěchali do nedalekých Sudic, kde nebezpečný plyn ohrozil zdraví čtyř lidí. V ohrožení života byl třicetiletý muž, kterého bezvládného našli v koupelně jeho blízcí.

K zásahu v podvečerních hodinách vyjeli hasiči z Opavy a dobrovolná jednotka ze Sudic. K otráveným přispěchaly také tři týmy zdravotnické záchranné služby ze základen v Hlučíně a Dolním Benešově. „Nejvážnější byl stav třicetiletého muže, kterého nalezli blízcí v koupelně, v níž byla také plynová karma. Pacient se nalézal v přímém ohrožení života,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Muže z domu vynesli hasiči. Zasahující lékařka zjistila, že je v bezvědomí a ve stavu těžké intoxikace oxidem uhelnatým. Záchranáři mu podali kyslík, zajistili žilní vstup, zahájili podávání léků a za stálé monitorace základních životních funkcí jej transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava.

Záchranáři museli vyšetřit také třiapadesátiletého muže. Jeho stav nebyl natolik vážný, s plynem nebyl dlouho v přímém kontaktu. Po ošetření ho sanitka převezla na interní ambulanci Slezské nemocnice v Opavě. V objektu byly také dvě dívky ve věku šest a sedmnáct let. Naštěstí nepotřebovaly převoz do nemocnice a zdravotníci je ošetřili na místě.

Hasiči celý prostor průběžně odvětrávali. Místo pečlivě zkontrolovali detektory. Ukázalo se, že největší koncentrace plynu byla v podkroví budovy. Před půl sedmou večer byli hasiči s prací hotovi a vrátili se na své základny. Nezapomeňte si přečíst články o přiotrávené rodině z Opavy.