Po hádce kvůli ovoci na něj zaútočil nožem! Je podezřelý z vraždy

Foto: PČR

NOVÝ JIČÍN – Noční potyčka dvou mužů na ubytovně zaměstnala novojičínské policisty. Mezi pětačtyřicetiletým a osmačtyřicetiletým mužem mělo dojít ke slovní hádce. Starší muž pak na mladšího spolubydlícího vytáhl nůž. Napadený zemřel v nemocnici.

Policisté, kteří měli v úterý 24. ledna službu, obdrželi v nočních hodinách oznámení, že na místní ubytovně se nachází muž, který je zraněný. Po příjezdu na místo zjistili, že mezi zraněným a jeho spolubydlícím mělo údajně kvůli ovoci dojít k hádce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Na pomoc zraněnému přijeli zdravotníci. Pětačtyřicetiletý muž byl v okamžiku příjezdu záchranné služby v bezdeší, došlo u něj i k selhání krevního oběhu. „Zasahující lékařka při prvotním vyšetření zjistila bodné poranění v oblasti trupu,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Záchranáři neprodleně zahájili nepřímou srdeční masáž, pacientovi zajistili dýchací cesty, připojili ho na přístrojem řízenou ventilaci a podali mu léky.

Lékařka rovněž provedla akutní ošetření hrudníku. Po dvaceti minutách rozšířené resuscitace se týmům podařilo obnovit srdeční činnost a mohli zahájit transport do zdravotnického zařízení.

Kvůli počasí nemohli pacienta přepravit do nemocnice vrtulníkem, a tak ho musela převést sanitka. Pacient byl velmi nestabilní a jeho život visel na vlásku. Při příjezdu do Fakultní nemocnice v Ostravě došlo opět k selhání srdeční činnosti a posádka předávala muže do péče lékařů urgentního příjmu při resuscitaci. „Pětačtyřicetiletý napadený muž i přes lékařskou pomoc zraněním podlehl,“ sdělila mluvčí policie Soňa Štětínská.

Případ začali rozplétat krajští kriminalisté společně s novojičínskými policisty. Vrchní komisař ve středu 25. ledna obvinil útočníka ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

V případě prokázání viny mu hrozí 10 až 18 let ve vězení. Případem se nadále zabývá policie, sbírá mimo jiné stopy na místě činu. „Veřejnost mohla zaregistrovat v jednu chvíli na určitých místech Nového Jičína pohyb vyššího počtu uniformovaných policistů. Mohu potvrdit, že jejich zvýšený počet souvisí s případem,“ doplnila Štětínská.

Foto: PČR