VIDEO: Jak vlastně vypadá hašení chaty? Podívejte se na zásah hasičů ve Vyšních Lhotách

Foto: HZS MSK

VYŠNÍ LHOTY – Práce hasičů je někdy velmi náročná, pracují často v nebezpečném prostředí. Nejčastěji vyjíždějí k hašení požáru. K jednomu takovému vyjížděli na Frýdecko – Místecko. Hořela tam chata.

V obci Vyšní Lhoty ve čtvrtek 26. ledna začala hořet dřevěná chata. K požáru v odpoledních hodinách vyjeli hasiči z Nošovic a dobrovolné jednotky z Vyšní Lhoty, Nošovic a Pražma.

Hašení bylo trošku komplikovanější, protože chata v plamenech stála na prudkém svahu, hasiči k ní museli natáhnout hadicové vedení. Poté dřevěnou budovou začali hasit třemi vodovodními proudy. Postupovali velmi organizovaně a po celou dobu zásahu si předávali informace.  Při hašení z chaty vycházely nejen plameny, ale doutnal také kouř. Vodu si hasiči k hašení doplňovali v řece Morávka, která byla nedaleko. Z řeky do cisterny ji dostali pomocí plovoucího čerpadla. „Požár se jednotkám podařilo dostat pod kontrolu do deseti minut od příjezdu na místo,“ uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V chatce nikdo nebyl, dlouhodobě ji nikdo neobývá. Majitel se rozhodl, že škodu neuplatní a chata se zboří,“ doplnil Kozák.

Foto: HZS MSK