Vrtulník letěl k pádům z výšky. Seniorka zemřela po pádu z okna

Foto ilustrační: Pixabay

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Záchranáři měli opět plné ruce práce se záchranou lidských životů po pádech z výšky napříč krajem. Ve všech případech bohužel nebyli úspěšní. V Havířově po pádu z okna zemřela třiaosmdesátiletá žena. U ostatních lidí se jednalo o poměrně těžká a život ohrožující zranění.

Konec týdne byl pro záchranáře opět opravdu hektický. O víkendovém dopoledni musel vzlétnout vrtulník do Dobré. Jednasedmdesátiletý senior spadl ze schodů v kostele. „Muž byl po příjezdu sanitky v bezvědomí, měl poraněnou hlavu a mozek,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Život muže visel na vlásku, lékař ho musel převést na plicní ventilaci. Po ošetření jej vrtulník přepravil na traumatologické centrum Fakultní nemocnice v Ostravě.

Z Dobré mířili zdravotníci do Havířova. Výjezd bohužel neměl šťastný konec. Seniorka po pádu z okna utrpěla mnohočetná poranění. Na místě byla ihned mrtvá. „Lékařka mohla konstatovat pouze smrt,“ doplnil Humpl.

Vrtulník v neděli 29. ledna vzlétl podruhé odpoledne, tentokrát letěl do Markvartovic. Ze střechy, která byla ve výšce pěti metrů, spadl třiapadesátiletý muž. Pádem si vážně zranil nohy. Záchranáři mu podali léky, uložili ho do podtlakové matrace, a poté ho letecky transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě.