Zradila ji navigace! Neuvěříte, kam ji navedla

Foto: PČR

OSTRAVA –  Opravdu kuriózní a možná i trochu úsměvný dopravní přestupek museli řešit ostravští dopravní policisté. Mladá řidička vložila veškerou svou důvěru do navigace, která ji vyvedla ze silnice.

Ve večerních hodinách policisté na tísňovou linku přijali oznámení, že v tramvajovém kolejišti poblíž tramvajové zastávky Dolní Vítkovice stojí „zaparkované“ auto, ve kterém sedí jednadvacetiletá  řidička. Nejspíše udivení policisté se vydali na místo.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Při příjezdu skutečně viděli, že v tramvajovém kolejišti stojí auto. Řidička začala neobvyklou situaci okamžitě vysvětlovat. Měla jet po ulici Ruské, kdy údajně sledovala navigaci, která jí ukázala, aby odbočila. Řidička se spolehla na navigaci. Ukázalo se, že její rozhodnutí nebylo vůbec šťastné. Než se nadála, s vozidlem vjela do kolejiště, ve kterém jela ještě zhruba třicet metrů, dokud se auto o koleje nezaseklo. „Muži zákona situaci vyřešili uložením pokuty příkazem na místě. Dále ji doporučili, aby příště navigaci tolik nevěřila a přesvědčila se, zda jede po silnici,“ sdělila mluvčí policie Eva Michalíková.

Nikdo se nezranil, „zaseknuté“ auto z kolejí vytáhli hasiči, v místě se na chvíli musela zastavit také tramvajová doprava. „Kontrola na přítomnost alkoholu a návykových látek vyzněla negativně,“ doplnila Michalíková. Řidička „zaparkovala“ s autem v kolejích ve čtvrtek 26. ledna.

Foto: PČR

Foto: PČR