Víkendová větrná smršť v kraji. Vzduchem létala auta, řidiči byli v šoku!

Foto: HZS MSK

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Obrovská větrná smršť zaměstnala hasiče napříč krajem. Vzduchem létala auta, řidiči byli doslova v šoku, ale naštěstí bez zranění. Vyjeli celkem 306 událostem a na boji s větrem se podílelo neuvěřitelných 167 jednotek! Na projíždějící auto dokonce spadl strom.

V sobotu 4. února se hasiči doslova nezastavili. Se silným větrem bojovali od rána až do osmé hodiny večerní. V obci  Konečná u Bílé, spadl strom na dráty nízkého napětí. Ve stejnou chvíli místem projíždělo auto, na které strom také spadl. Řidič byl sice dost v šoku, ale bez zranění. Hasiči nejprve odstranili strom z vozidla, a poté ho odtlačili ke krajnici a strom dořezali. Nehodu si k šetření převzali policisté.

Foto: HZS MSK

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nejvíce zásahů měli hasiči  na Ostravsku, Opavsku a Bruntálsku. V posledním zmiňovaném okrese museli s nástrahy silného větru bojovat dvaasedmdesátkrát! Hasiči nejčastěji vyjížděli mezi třetí a dvanáctou hodinou. „Po poledni, kdy začal vítr slábnout, počet zásahů klesl,“ sdělila mluvčí hasičů Moravskoslezského kraje Kamila Langerová.

Hasiči nejvíce odstraňovali popadané stromy a větve, v několika případech sundávali nebo upevňovali plechy na střechách domů. „Vzhledem ke snížení rychlosti větru a jeho pohybu směrem dál na východ, se nepředpokládá, že by události spojené s ním měly přibývat,“ doplnila Langerová.