AKTUÁLNĚ: USAR tým už dorazil do Turecka. Na místě je první ze všech zahraničních týmů!

USAR tým dorazil do Turecka. Foto: HZS ČR Twitter

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ / TURECKO – Přinášíme vám čerstvé informace k dění v Turecku. Český USAR tým je podle informací hasičů na místě. Tým dorazil na místo jako první ze všech zahraničních týmů.

noční letecký přesun z Adany do města Adiyaman

V noci se český tým přesunul letecky z Adany do 400km vzdáleného města Adiyaman, kde bude působit. Potřebné věci převážejí kamiony. Jednotka je na místě v kontaktu s místním koordinátorem. „Na materiál a techniku budou dohlížet dva členové z českého týmu,“ doplnila mluvčí hasičů Moravskoslezského kraje Kamila Langerová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pomoc nejen na místě ale i za počítači

Kolem deváté ráno čekal tým na příjezd techniky a materiálu. Současně probíhalo vyhledávání vhodného místa k zásahu. Podporu na místě poskytuje také české velvyslanectví v Turecku. Mimo naše hasiče v Turecku hrajou jednu z nejdůležitějších rolí od prvních minut v celé akci pracovníci z Národního operačního a informačního střediska, kteří komunikují s tureckou stranou. Koordinují zajištění dopravy na místo, zajišťují kompletní administrativu a spoustu dalších důležitých věcí. Přečtěte si také článek o tom, jak se tým na cestu do Turecka připravoval.

Národní operační a informační středisko koordinuje pomoc turecké straně. Foto: HZS ČR Twitter
USAR tým dorazil úspěšně do Turecka. Foto: HZS ČR Twitter