Ostrava se chystá pomoci svému tureckému partnerovi. Město Gaziantep hlásí velké ztráty na životech

Muzeum mozaik Zeugma. Foto: město Gaziantep

OSTRAVA – Gaziantep je město ležící na jihovýchodě Turecka. Patří k nejstarším metropolím světa. V pondělí 6. ledna zasáhly partnerské město Ostravy velké otřesy. Přírodní katastrofa si vyžádala velký počet obětí, mnoho pohřešovaných, obrovské škody na majetku, včetně zničení řady historických památek nedozírné hodnoty.

Vedení ostravské radnice už podniklo první kroky k tomu, aby tureckému městu pomohlo. „S velkou lítostí sledujeme události v našem partnerském městě Gaziantepu, neboť následky zemětřesení jsou podle dostupných zpráv velmi tragické. Aktuálně řešíme konkrétní způsob pomoci, kterou projedná zastupitelstvo města na svém nejbližším zasedání. Budeme zastupitelstvu navrhovat finanční dar města z rozpočtové rezervy.“ konstatoval primátor města Ostravy Tomáš Macura. Primátor dále uvedl, že s tureckým městem aktuálně jednají o tom, jak jim co nejefektivněji pomoci.

Půjde již o druhý finanční dar, který Ostrava městu poskytne. První dar poskytlo vedení města partnerskému městu v roce 2016, který posloužil k zajištění péče děti syrských uprchlíků v rámci uprchlické krize.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Shodou okolností delegace partnerského města Gaziantepu v závěru ledna 2023 navštívila Ostravu, kdy si města připomněla desáté výročí od podpisu partnerské smlouvy. Gaziantepu patří výstava fotografií ve foyer Nové radnice. O jejím zahájení jsme vás také informovali.

Muzeum mozaik Zeugma. Foto: město Gaziantep