VIDEO: Psi nám pomáhají hledat zavalené, Poláci našli živé, zní z Turecka

Hledání přeživších. Foto: HZS ČR

ADIYAMAN (TURECKO) – Situace v Turecku se neustále mění, hasiči se přesouvají z jednoho místa ke druhému.  Aktuálně jsou hasiči v budově o rozměrech 40×40 metrů, jedna má patra zřícená na sobě, druhá je sesunutá.

V budově našli sedm mrtvých. Na místech “vyštěkaných” psy provádí hasiči podrobné pátrání. Šance na přežití stále existují. Hasiči z Polska, kteří jsou o 280 kilometrů dál hlásí 10 živých!

Zhruba před dvěma hodinami zasahovali u dvou zřícených bytových domů. Možné zavalené lidi jim pomáhali hledat psi. „Podle turecké strany by v domech mohlo být až padesát lidí, „sdělil mluvčí hasičů Moravskoslezského kraje Jakub Kozák. Psi označili místa, kde by se lidé mohli nacházet. Jednotky mimo jiné museli domy stabilizovat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V Turecku pomáhá 20 zemí Evropské unie a také Albánie, Srbsko a Černá Hora. Celkem 29 týmů zachraňuje možné přeživší, na místě je pět lékařských týmů. K tomu jim pomáhá  100 psů.

Foto: HZS ČR Twitter