Opavané, jak by měla vypadat doprava ve městě? Přijďte diskutovat!

Foto: Město Opava

OPAVA – Široká veřejnost je zvána na jednání o dopravě ve městě. Pracovníci lidem předloží dopravní projekty, které jsou součástí takzvaného Plánu udržitelné mobility. Nad jednotlivými projekty, které chce město uskutečnit, se lidé budou bavit v otevřené diskuzi. Předkládat návrhy na změny nebo nové projekty mohou i občané přímo v diskuzi. Projednávat se budou městské obchvaty nebo parkování v Kateřinkách a mnoho dalšího.

V diskuzi zazní „velká témata“ jako jsou třeba obchvaty

Některá témata mezi lidmi rezonují více než jiná. Občané velmi podporují obchvat města a městské části Komárov. Velmi se diskutuje také síť hromadné městské dopravy, nebo obnova vozového parku MHD. „Předpokládáme, že službu Senior taxi a sdílených kol budeme nadále podporovat. Aktuálně se diskutuje o možnostech rozšíření stanic bikesharingu do městských částí nebo rozšíření počtu parkovacích míst v Kateřinkách,“ sdělil pracovník tiskového oddělení opavského magistrátu Martin Kůs. Doplnil, že samostatným tématem je realizace autobusového nádraží, které si mezi Opavany získalo velkou podporu. Diskuzní setkání nad budoucností dopravy ve městě se uskuteční v pondělí 13. února od 17:00 v Obecním domě na Ostrožné ulici číslo 46.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Foto: Město Opava

První diskuze se uskutečnila v roce 2022

Lidé se mohli do diskuze nad dopravou ve městě zapojit již v minulém roce. Občané vyjádřili přání mít Opavu čistou, bezpečnou, moderní a krásnější. Na setkání navázala lednová anketa ke konkrétním tématům. Podporu získal například návrh rozšíření zóny placeného stání, výstavba cyklistických pruhů či budování bezpečných přechodů na hlavních tazích. Naopak malé podpory veřejnosti se dostalo nápadu, ve kterém se navrhovalo snížit počty pruhů na Zámeckém okruhu a Těšínské.