VIDEO: Naplnili heslo pomáhat a chránit. Díky nim auto s řidičem nevzplálo

Foto: PČR

FRÝDEK – MÍSTEK – Nebýt pohotové reakce policistů, kdo ví, jak by to všechno dopadlo. Policisté speciální pořádkové jednotky jeli večer po dálnici D48 od Frýdku – Místku na Český Těšín. Před nimi jel řidič ve vozidle Škoda Octavia. Muži zákona v jeden moment najednou zbystřili. Všimli si, že z motoru auta se začíná kouřit!

 

Video: PČR

Řidič si doutnajícího motoru vůbec nevšiml a vesele pokračoval dál v jízdě! Policisté se začali obávat nejhoršího, a proto signalizací řidiče vyzvali, aby zastavil. Jejich výzvu už řidič naštěstí zpozoroval a zastavil v odstavném pruhu. Jeden z policistů pohotově vyskočil z auta, přiskočil k doutnající Škodovce a řidiče auta odvedl do bezpečí. Druhý policista už stihnul mezitím zavolat na místo v úterý 7. února večer hasiče. „Na místo následně dorazili hasiči a kolegové z dálničního oddělení, kteří zajistili odtah vozidla z dálnice. Pravděpodobnou příčinou zahoření byla technická závada v podobě unikajícího motorového oleje na výfukové svody motoru,“ sdělila mluvčí policie Kateřina Kubzová. Celá událost se naštěstí obešla bez zranění a dalších škodách na doutnajícím autu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.