Po městských silnicích budou jezdit nové trolejbusy. Projedou i tam, kde nejsou troleje

Foto: Město Ostrava

OSTRAVA – Cestující ostravské městské dopravy se mohou těšit. V brzké době se svezou šesti novými trolejbusy. Vozy jsou plně klimatizované, mají kapacitu až osmdesát.  Jsou navíc parciální, což znamená, že projedou i tam, kde nejsou zavedené troleje! Trolejbusy jsou plně nízkopodlažní ,což ocení zejména maminky a invalidé.

Baterie vozu se budou dobíjet při jízdě i stání vozidla z trolejového vedení. V následujících letech dopravní podnik plánuje obsloužit těmito trolejbusy i vybrané trasy autobusových linek. „Těší nás, že Ostravané budou mít další nové trolejbusy. Vozy budeme nasazovat průběžně do celého provozu již od příštího týdne, konkrétně od března se s nimi cestující mohou setkat například i na lince číslo sto jedna,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V autobuse cestující naleznou USB porty, takže si mohou nabít třeba mobil. Přepravní pořádek budou snímat kamery, které jsou v trolejbusech zabudované. „Data ukazují, že ročně trolejbusy přepraví více než šest milionů cestujících a očekáváme, že toto číslo v dalším měření ještě poroste. Věříme, že lidé nové moderní vozy ocení,“ dodává Jan Dohnal, náměstek primátora Ostravy.

Staré vozky bude podnik postupně vyřazovat, tak jak je budou nahrazovat trolejbusy nové. Staré si ponechá v historické sbírce. Vozy budou podnik stát 203 milionů korun, většinu ceny pokryje dotace z Evropské unie.