Hlučín: Pátý ročník masopustu klepe na dveře! Tančící medvěd přinese hojnost

Foto: Město Hlučín

HLUČÍN – Lidé se mohou těšit již na pátý tradiční masopust. Průvod s maskami bude kráčet za doprovodu lidové skupiny Hlučíňanka. Děti si do průvodu mohou vyrobit masku.

Masopust navazuje na někdejší hlučínské tradice. Začíná na Tři krále, tedy 6. ledna a končí Popeleční středou, což je období, kdy se lidé připravují na Velikonoce. Masopustní období je plné veselí a lidé by si měli dopřát na jídle.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Děti si v pátek 17. února v Domě dětí a mládeže mohou vyrobit masopustní masku do průvodu. Hlučínský masopust se uskuteční v sobotu 18. února na Mírovém náměstí od 9:00 do 13:00. Těšit se můžete na bohatý program. K poslechu zahraje třeba cimbálovka.

V průvodu lidé uvidí masku medvěda, který symbolizuje hojnost. „Během obchůzek tančí s hospodyněmi, a tím jim má zajistit dobrou úrodu. Chybět nebudou ani tradiční farmářské trhy a sváteční zabijačkové hody,“ sdělila mluvčí města Hlučín Kristina Skulinová.

Program. Foto: Město Hlučín