Romantické rande s mladou ženou se nekonalo. S komplicem ho oloupili

Foto: Policie ČR

ORLOVÁ – Na rande s mladou ženou se nejspíše těšil starší muž. Co následovalo, ho asi ani ve snu nenapadlo. Místo romantické schůzky ho pachatel oloupil! Žena sehrála roli „návnady“ ke schůzce.

Romantická schůzka se nekonala

Minulý týden se starší muž vydal do Orlové. Měl ve městě domluvené rande s mladší ženou. Na domluveném místě večer čekala nejen žena, ale také muž, který schůzku domluvil, a oběť tak na ni v podstatě vylákal.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Starší muž přijel na domluvené rande autem. Nenasedla k němu ovšem mladá žena, ale zcela náhle do auta nasedl muž, který celou akci domluvil. „Pod pohrůžkou násilí podpořenou nejen kovovou tyčí, kterou měl několikrát udeřit do přístrojové desky, ale také úderem ruky do ramene, mu napadený muž vydal peněženku,“ sdělila mluvčí policie Daniela Vlčková.

Policii zavolali až kolemjdoucí

Násilník z ní měl vytáhnout finanční hotovost. Stihnul si ještě všimnout, že ve stojanu na přístrojové desce je mobilní telefon, který z něj vytrhl. Agresor z auta vystoupil a společně s dívkou odešel.

Skvělá práce policistů

Poškozený z místa rychle odjel a vzápětí náhodné kolemjdoucí požádal o kontaktování policie. Hlídka obvodního oddělení, která se na místo rozjela, zadržela pachatele právě ve chvíli, kdy se chystal nastoupit do taxíku.

Spáchal toho mnohem víc

Případ začali vyšetřovat policisté obecné kriminality Orlová, kteří zjistili, že pachatelem je sedmatřicetiletý muž, který mohl spáchat další trestné činy. Během vyšetřování vypluly na povrch totiž další informace.

V polovině září loňského roku měl přes okno násilím vniknout do rodinného domu v Orlové, ze kterého měl ukrást nářadí (vrtačku, úhlovou brusku, sekeru a další) v celkové hodnotě 10 000 korun. Poškozením okna způsobil škodu  7 000 korun. Ve svém počínání pokračoval i v roce 2023.
Koncem ledna měl jakožto zákazník taxislužby v nestřeženém okamžiku ukrást ze středové přihrádky řidičovu peněženku s doklady a 5 000 korunami.

Kriminalisté muže obvinili za spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody a zločinu loupeže. „Vzhledem k jeho trestní minulosti současně podali podnět na jeho vzetí do vazby, což soudce akceptoval,“ doplnila Vlčková. V případě odsouzení mu hrozí až deset let ve vězení.