Kopřivnice: Po třech letech se vrací zabíjačka do areálu Muzea Fojtství

Zabíjačka. Foto: město Kopřivnice

KOPŘIVNICE –  Všichni milovníci vepřových hodů a zabijaček se mohou radovat! Po tříleté odmlce se do Muzea Fojtství vrací tradiční zabijačka! Těšit se můžete na všelijaké zabijačkové pochutiny a řezníka Milana Žabíčka, který lidem předvede své řemeslo.

Návštěvníci zhlédnou ukázky řeznického řemesla, ochutnají tradiční zabíjačkové pochutiny a dobře se pobaví za doprovodu harmoniky. Zabijačka se uskuteční v sobotu 18. února od 9 hodin v areálu muzea.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Oblíbená kopřivnická zabijačka na Fojtství bude opět probíhat pod taktovkou řezníka Milana Žabčíka. „Je držitelem mnoha ocenění za řeznické výrobky a regionální potraviny,“ popisuje Lucie Macháčková vedoucí oddělení vnějších vztahů. Řezník příchozím v době od 10:00 do 12:30 předvede bourání prasete a výrobu zabijačkových specialit. Zájemci si budou moci nakoupit čerstvé jitrnice, jelita, ovar, zabijačkovou polévku, guláš, ale také čepované pivo, svařené víno, punč či teplé nealko nápoje.

Foto: Muzeum Fojtství Kopřivnice