V Karviné srazil vlak muže! Letěl pro něj vrtulník

Foto ilustrační: Pixabay

KARVINÁ – Vážná nehoda se stala v dopoledních hodinách na železnici. Vlak srazil osmašedesátiletého muže. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

Vlak muže srazil krátce před polednem v sobotu 18. února. Na místo vyjeli hasiči z Karviné se dvěma vozy. Pomáhali jim také kolegové ze Správy železnic.  Zraněný byl při příjezdu jednotek při vědomí. „Hasiči posléze předali zraněnou osobu přítomným záchranářům,“ sdělila mluvčí hasičů Kamila Langerová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na pomoc muži vyjela sanitka a vzlétnul vrtulník. „Muž byl po střetu s vlakem při vědomí, jevil známky šokového stavu a byl v ohrožení života. Zasahující lékaři zjistili, že utrpěl poranění hlavy, vážné poranění hrudníku a dolní končetiny,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl. Týmy zajistily dva žilní vstupy a zahájily podávání farmak. Pacienta uvedli do umělého spánku, zajistili intubací a převedli na přístrojem řízenou ventilaci. Po dalším ošetření v rámci přednemocniční neodkladné péče jej letečtí záchranáři transportovali do ostravského traumatologického centra.

Policisté provedli strojvedoucímu vlaku test na alkohol, který byl negativní. „Provoz na trati jsme obnovili po hodině, nehodu nadále vyšetřují karvinští kriminalisté,“ sdělila mluvčí policie Daniela Vlčková.