Rodičové, máte doma deváťáka a nevíte jakou školu vybrat? Nevadí, ještě máte pár dnů!

Foto: Město Hlučín

HLUČÍN –  Konec ukončení povinné školní docházky s sebou přináší důležitou otázku. Nejeden rodič i žák si lámou hlavy nad tím, kam podat přihlášku na střední školu. Pokud jste se ještě nerozhodli, nezoufejte, přinášíme vám důležité data k podání přihlášek.

Dobrá zpráva je, že uzávěrka přihlášek je 1. března. Není to sice moc času, ale čas na rozmyšlenou ještě je. Formulář přihlášky dostávají žáci od základní školy nebo v elektronické podobě je ke stažení na ministerstvu: www.msmt.cz. V prvním kole přijímacího řízení je možné podat až dvě přihlášky. Termíny jednotných přijímacích zkoušek na střední školy jsou již známé. Pro čtyřleté obory, včetně nástavbových studií, si poznamenejte dny 13. a 14. dubna 2023. Pro obory šestiletých a osmiletých gymnázií připadá termín na 17. a 18. dubna 2023.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Náhradní termín pro všechny, kterým výše uvedená data nevyhovují, nebo se nemohou dostavit, je 10. a 11. května 2023. „Výběr střední školy je jeden z velmi důležitých životních kroků a proto hlučínským žákům přejeme šťastnou ruku při výběru budoucího povolání,“ sdělila mluvčí města Hlučín Kristina Skulinová.