Upozornil ho, aby nekřičel. Muže to naštvalo tak, že se druhého pokusil zabít

Foto: PČR

OSTRAVA –  V brzkých ranních hodinách se u jednoho domu v Moravské Ostravě schylovalo k dramatické potyčce, která málem skončila smrtí jednoho z mužů.

U vchodu do domu se minulou středu 15. února potkali náhodně dva muži. Procházející muž měl druhého upozornit na dle něj nevhodné chování, konkrétně křik. Po následné vzájemné slovní a drobné fyzické rozepři měl čtyřiatřicetiletý muž na o rok mladšího stěžovatele zaútočit nožem. Napadený muž utrpěl zranění. Snad řízením osudu, místem zrovna projížděli ostravští strážníci, kteří napadenému ihned poskytli první pomoc, než na místo přijela sanitka. Útočníkovi se povedlo z místa odejít. Napadenému způsobil bodnořezná poranění hrudníku. Zdravotníci mu hrudník ošetřili, podali léky a kyslík. „Zranění bylo vážné sanitka ho převezla na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě,“ dodal mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Foto: PČR

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Napadení bylo tak závažné, že případ si k šetření převzali krajští kriminalisté. „Ve velmi úzké spolupráci s ostravskými kriminalisty, kteří vynikají rovněž osobní a místní znalostí, činili vše pro zjištění totožnosti a samozřejmě aktuálního pohybu osoby podezřelé,“ sdělila mluvčí policie Soňa Štětínská.

Sběr a vyhodnocování informací „běžely na plné obrátky“, a tak ještě dopoledne stejného dne kriminalisté pachatele zadrželi. „Vrchní komisař ho obvinil z pokusu zvlášť závažného zločinu vraždy. Policisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Muž byl v minulosti za mřížemi pro majetkovou i násilnou trestnou činnost,“ doplnila Štětínská.

Vyšetřování nadále pokračuje zajištěním stop z místa činu a sběrem dalších potřebných informaci.