Ženy, nevíte si rady s kojením? Pomůže vám laktační ambulance

Foto: FNO

OSTRAVA – Ženy, které by rády kojily, ale z nejrůznějších důvodů se jim to nedaří, mohou navštívit nově otevřenou laktační ambulanci Oddělení neonatologie Fakultní nemocnice Ostrava. Zkušené sestry poskytnou bezplatnou konzultaci všem maminkám, které o ni projeví zájem.

V nově otevřené laktační ambulanci dostanou zájemkyně odbornou individuální radu a pomoc. „Laktační poradkyně s každou ženou probere nejen správné techniky kojení, ale také další věci, které s výživou novorozence souvisí“, nastínila novou formu pomoci doktorka Soňa Kupková z Oddělení neonatologie Ostrava. Poradnu maminky najdou v Pavilonu Péči o matku a dítě (M) v přízemí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Maminky, které mají s kojením i po propuštění domů problémy, mohou v prvé řadě kdykoliv kontaktovat nepřetržitou „horkou linku kojení“ na čísle 739 249 800. „Pokud jim telefonická rada nepomůže, mohou si domluvit osobní konzultaci v naší nové ambulanci,“ doplnila primářka Oddělení neonatologie Hana Wiedermannová.

Obě lékařky zdůrazňují, že problémy s kojením se netýkají jen žen bezprostředně po porodu, ale mohou se objevit i po několika týdnech. „Může se objevit takzvaný bojkot kojení, který ale nutně nemusí znamenat, že žena už mateřské mléko definitivně ztratila a je nutné přejít na umělou výživu,“ připomíná Kateřina Srbová, laktační poradkyně Oddělení neonatologie ostravské nemocnice.

Foto: FNO