FOTO: Z balkonu slyšeli policisté volání o pomoc. Vběhli do domu a zachránili je

Foto: PČR

OSTRAVA – Před nedávnou chvílí jsme vás informovali o tom, že čtyři lidé z Ostravy skončili v nemocnici poté, co se nadýchali zplodin z kouřícího se kotle. V  dvoupatrovém domě bylo celkem deset lidí, z toho dva imobilní. Jako první byli v ranních hodinách na místě policistka a policista, kteří neváhali a do zakouřeného domu vběhli lidem na pomoc ještě před příjezdem hasičů.

V momentě, kdy byli policisté z hlídkové služby obvodního oddělení Ostrava – Přívoz voláni k požáru v domě na ulici Vítězná v Moravské Ostravě, netušili, jaké dramatické chvíle zažijí. Hned když přijeli na místo, zpozorovali na balkóně člověka volajícího o pomoc. Z prostor domu vycházel přes balkón jasně viditelný kouř. Dvoučlenná policejní hlídka nezaváhala ani vteřinu a do domu vběhla. Na chodbě přes silný dým nešlo vidět téměř ani na 50 centimetrů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté zalarmovali spící obyvatele domu, aby okamžitě opustili dům. Postupně vcházeli do místností a vyváděli je ven. „Následně se policisté dozvěděli, že se v prvním patře nachází dvě imobilní osoby,“ sdělila mluvčí policie Eva Michalíková.

Odvážní hrdinové. Foto: PČR

Situace se začala rázem dramatizovat. Všude byl kouř, přesto se policistka a policista rozhodli, že se po schodech vydají nahoru a uvězněným lidem se pokusí pomoci.  V patře je čekalo další nemilé překvapení. Dveře, které se v patře nacházely byly zamčené. Policistka se však ničeho nezalekla a dveře bez váhání vyrazila. V momentě, kdy dveře otevřela, vyšel z prostor silný dým.

V tomto okamžiku na místo přijeli také hasiči, a celou situaci měli plně pod svou kontrolou. Díky bleskovému zásahu policistů nebyl život žádného obyvatele domu v ohrožení. „Ukázalo se, že ve sklepních prostorách došlo ke vznícení zásobníku kotle, ve kterém bylo uhlí, a tak došlo k zadýmení domu,“ doplnila Michalíková. V domě v sobotu 18. února byly hlásiče kouře, ale měly vybité baterie. Policisté zahájili trestní řízení pro podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Osvěžte si paměť a přečtěte si první článek o zásahu v domě.

Foto: PČR
Foto: PČR
Foto: PČR