HAVÍŘOV: Bezohledné parkování brání hasičům při práci. Město zřídí vlastní odtahovku

Jeden z autovraků v ulicích Havířova. Foto: Město Havířov

HAVÍŘOV – Auta nevhodně zaparkovaná, bránící v průjezdu vozidlům integrovaného záchranného systému, či nevzhledné autovraky dlouhodobě blokující parkovací místa. Palčivé problémy, které rozhodly o tom, že město zřídí vlastní odtahovou službu i se záchytným parkovištěm.

Nová služba, která by snad mohla přispět k ohleduplnějšímu parkování řidičů ve městě, by měla začít fungovat na začátku letních prázdnin. Problémy s bezohlednými řidiči, kteří parkují na nevhodných místech, se prohlubovaly. „Poslední kapkou bylo hlášení hasičského záchranného sboru, že špatně zaparkovaná vozidla brání v jejich práci a jsou tak ohrožené lidské životy,“ uvedl havířovský primátor Josef Bělica.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Město po stížnosti ze strany hasičů začalo jednat s Technickými službami Havířov a s městskou policií. Domluvilo se zřízení odtahové služby a zřízení záchytného parkoviště, kde odtažené auta poputují. Záchytné parkoviště by mělo být v Havířově – Šumbarku naproti dopravního hřiště. O jeho provoz se budou starat technické služby. „Na parkovišti budeme odstavovat automobily stojící na místě, které brání v bezpečném průjezdu vozidlům integrovaného záchranného systému, nebo vozům svozu odpadů či blokového čištění. V těchto případech odtahy nařídí a o odtažené vozy se  postará Městská policie Havířov,“ popisuje provozní náměstek Technických služeb Havířov Václav Zyder. Doplnil, že pokutu budou strážníci chtít zaplatit po majiteli odtaženého auta.

Záchytné parkoviště na Šumbarku bude také sloužit pro parkování odtažených autovraků, které dlouhodobě blokují parkovací místa a hyzdí městské veřejné prostranství. Postará se o ně odbor komunálních služeb Magistrátu města Havířova. „Momentálně se zpracovává celková právní i provozní dokumentace k celému projektu. Nějaký čas potřebují i stavební práce, ale pokud půjde všechno podle plánu, vše by mělo fungovat už od letních měsíců,“ doplnila vedoucí odboru komunálních služeb Iveta Grzonková.