Děti na lyžích padaly jako hrušky. Desetiletá dívka narazila do zídky a letěl pro ni vrtulník

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Sezóna zimních sportů ještě zjevně nekončí, o čemž svědčí i množství úrazů na lyžích. Nejvážněji se zranila dívka, která po srážce s jiným lyžařem, narazila do zídky a musel pro ni přiletět vrtulník. Ve stejný den ošetřili ještě dalších pět dětí na Frýdecko – Místecku, které se zranily při lyžování. Zbylí dva zranění byli lidé seniorského věku, celkem tedy ošetřili osm lyžařů.

V odpoledních hodinách ve středu 1. března vzlétl vrtulník do obce Pstruží na Frýdecko – Místecku. Zdravotníci ošetřili desetiletou dívku, která se srazila s jiným lyžařem. „Utrpěla po nárazu zranění hlavy a jevila známky otřesu mozku,“ sdělil mluvčí zdravotníků Lukáš Humpl. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji posádka leteckých záchranářů transportovala do ostravské Fakultní nemocnice.

Mezi desátou a patnáctou hodinou spěchali záchranáři mimo jiné do Horní Lhoty u Ostravy, a také do Staré Vsi na Bruntálsku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.