Stál na silnici vedle svého vozu, když ho smetl kamion. Na místě zemřel

Foto: HZS MSK

ČESKÝ TĚŠÍN/ FRÝDEK – MÍSTEK – Tragická dopravní nehoda se stala okolo půl jedenácté dopoledne. Došlo k ní na 72 a 73 kilometru silnice spojující Český Těšín s Frýdkem – Místkem. V pravém jízdním pruhu stálo odstavené auto. Vedle automobilu byl v osudný okamžik řidič automobilu. Po cestě projížděl tou dobou kamion, který do vozidla narazil a sedmapadesátiletý řidič na místě zemřel. Případ šetří policisté. Řidič kamionu je obviněný ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti.

Řidič kamionu jel ve středu 2. března ve voze Picasso a řidič automobilu stál vedle auta Citroën C4. Pokud máte jakékoliv informace k nehodě, nebo kamerový záznam z auta, sdělte je a předejte policii prostřednictvím linky 158 nebo kriminalistům z Karviné na čísle 974 734 456.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Foto: HZS MSK

Na místo ihned vyjel nejbližší tým rychlé zdravotnické pomoci, který byl u pacienta během pěti minut od převzetí výzvy k zásahu. Souběžně vzlétl k misi také vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Sražený muž v době příjezdu záchranářů nejevil známky života. „Posádky u něj prováděly nepřímou srdeční masáž, zajistily dýchací cesty umělou plicní ventilací. Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil poranění hlavy, horních končetin a dolní končetiny,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.  Zranění byla smrtelná a ani resuscitace za pomocí přístrojové techniky a léků nevedla k obnovení krevního oběhu. Lékař musel proto po několika desítkách minut konstatovat smrt.

Na místě byli také hasiči z Českého Těšína a Karviné. „Zdravotníkům pomáhali s oživením zraněného,“ sdělila mluvčí hasičů Kamila Langerová. Hasiči provedli protipožární opatření havarovaného vozidla a zajistili místo pro přistání vrtulníku. Silnice na Frýdek – Místek byla po celou dobu zásahu neprůjezdná. Po ukončení šetření nehody Policií České republiky hasiči provedli úklid a znovu silnici zprovoznili.