OPAVSKO: Výbuch znepokojil mnoho lidí. Otřes měl údajně vysklít i skleník

Foto ilustrační: Pixabay

OPAVSKO – Obrovská diskuze se rozběhla na sociálních sítích. Lidé ve velkém diskutují o výbuchu a následném otřesu, který ve večerních hodinách znepokojil lidi napříč Opavskem. Otřesem a následným světelným výbuchem se zabývali také policisté.

Mezi prvními zaznamenali tajemný výbuch lidé mezi Slavkovem a Oticemi na Opavsku. Jedna z diskutujících na sociální síti uvedla, že výbuch měl jedněm lidem vysklít skleník.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Výbuch lidé zaznamenali okolo 20:12. v sobotu 4. března. Oznámení dostali také policisté, kteří na místě vše prošetřovali. „Nepodařilo se zjistit přesné místo, ani skutečnosti výbuchu,“ uvedla mluvčí policie Kateřina Kubzová. Další informace prozatím chybí.

Lidé na sítích uvádějí, že se jim třásly domy, viděli záblesk a cítili větší či menší otřesy. Mezi diskutujícími se živě píše hned o několika možných příčinách. Někteří se domnívají, že mohla znovu ožít sopka v Oticích, jiní se domnívají, že mohla vybuchnout bomba ze světové války. Lidé ve výbuchu vidí i možnou souvislost s válečným konfliktem na Ukrajině, konkrétně s vojenským výcvikem na Libavé. Někteří se dokonce domnívají, že mohlo jít o spadlý meteorit.

Podrobnosti pro vás budeme dále zjišťovat.