Máte přeplatek za elektřinu, sdělila seniorce a okradla ji o všechny úspory

Foto ilustrační: Pixabay

OSTRAVA – Důvěřivá seniorka se stala obětí vykutálené zlodějky, která ji okradla o veškeré její úspory. Pachatelka si devadesátiletou  ženu vyhlédla na ulici a sdělila jí, že je z energetické firmy, a že má seniorka přeplatek na elektřině. Podvodnice šla s ženou až do jejího bytu, kde ji ukradla její úspory v hodnotě devět tisíc korun.

Podvodnice ji zastavila na ulici

Seniorka z Ostravy Poruby se během nedělního dopoledne vydala na pravidelnou procházku, při které navštěvuje svou známou bydlící o pár vchodů dál. „Ve chvíli, kdy od ní z domu odcházela, ji zastavila neznámá žena, která jí sdělila, že má pro ni přeplatek za elektřinu ve výši pět tisíc korun,“ sdělila vrchní inspektorka Pavla Procházková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dále starší žene sdělila, že k jeho vyplacení potřebuje její občanský průkaz. Důvěřivá žena bohužel u sebe občanský průkaz neměla, a tak vzala ženu k sobě do bytu. Podvodnice se jí ihned zeptala, zda nemá v hotovosti nějaké drobné, protože k vrácení přeplatku potřebuje rozměnit svůj obnos na menší bankovky. V tom okamžiku lapila nebohou seniorku do dobře nachystané pasti.

S rozměněnými penězi už se nevrátila

Žena opravdu uvěřila, že se jedná o pracovnici společnosti dodávající energie, a tak vytáhla ze skříňky v předsíni obálku, aby ukázala, že má „pouze“ dvě dvou tisícikorunové bankovky. Obálku pak vrátila zpět na místo. Vypočítavá podvodnice se však nechtěla jen tak vzdát a zeptala znovu.  Důchodkyně ji vzala do kuchyně, kde měla v další obálce uschované úspory v celkové částce pět tisíc, které měla v tisíci korunových a pětiset korunových bankovkách. Neznámá si peníze vzala a uvedla, že je zajde rozměnit a do pěti minut se vrátí.

Seniorka kontaktovala policisty

Seniorce však začalo být podezřelé, že se nějakou dobu nevrací, a tak šla zkontrolovat obálku v předsíni. Peníze však na svém místě nebyly. V tu chvílí ji zřejmě došlo, že naletěla podvodnici a okamžitě zavolala na linku 158. „Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže,“ doplnila Procházková.